Category Archives: Wydarzenie

Koncert charytatywny „Jagoda i Przyjaciele dla pana Olka”

„Koncert dla Nadziei” ma charakter charytatywny.
Pierwszy był w roku 2017.
Jego inicjatorką jest Jagoda Krzemińska– kluczborczanka, studentka Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Flecistka zaprasza swoich Przyjaciół – Muzyków do wydarzenia, którego celem jest nie tylko propagowanie kultury, lecz przede wszystkim zebranie wolnych datków na wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy .

W programie utwory wykonane przez:

Jagoda Krzemińska – flet poprzeczny
Julia Klimek – fortepian
Lennard Czakaj – trąbka
Mateusz Warzecha – saksofon
Antoni Pikuta – fortepian
Kuba Wyciślik – wiolonczela
Przemek Chałupka – akordeon
Wojciech Chałupka – saksofon

Koncert dedykowany dla Aleksandra Mazepy 
Ukończył Akademię Muzyczną we Lwowie, gdzie również odbył studia podyplomowe, uzyskując specjalizację w zakresie zespołów kameralnych. Skrzypek.
Laureat wielu prestiżowych konkursów. W latach 2001-2004 był drugim koncertmistrzem Junge Europa Philharmonie – słynnej młodzieżowej orkiestrze symfonicznej, prowadzonej przez Reinharda Seehafera.
Od roku 2004 pracuje w Filharmonii Częstochowskiej. Ceniony i lubiany przez młodzież nauczyciel w Szkole Muzycznej w Kluczborku.
W marcu 2018 roku podczas jazdy rowerem uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi.
OIOM, śpiączka, dwie ratujące życie operacje neurochirurgiczne, czterokończynowe porażenie.
Długi pobyt w szpitalu, potem w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym, gdzie pod czujnym okiem rodziców wraca do zdrowia. Ból i cierpienie, i niewiadoma, co dalej będzie? Pod koniec maja szczęśliwie wybudzony ze śpiączki. Od grudnia przebywa w domu pod troskliwą opieką rodziców – emerytów. Codzienna rehabilitacja, lekarstwa, środki higieniczne, modernizacja mieszkania, dodatkowy sprzęt do rehabilitacji wyczerpały zasoby finansowe rodziny.
Aleksander zaczął rozmawiać , lewa ręka zaczęła ,,pracować”.
Ale to dopiero początek długiej drogi do pełni sił. Przed nim jeszcze wiele pracy. W przyszłości czeka Go kolejna poważna operacja neurochirurgiczna – rekonstrukcja czaszki, a także operacja rekonstrukcji prawego barku i ręki /po skomplikowanych złamaniach/ , które do tej pory są niewładne.
Marzeniem Olka jest wrócić do dzieci, do szkoły, a także do gry na ukochanych skrzypcach, stanąć na scenie i zagrać! To dużo i tak mało! Dla wspaniałego syna, człowieka, skrzypka!

Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina Bajka 
Datki zbierane do puszek przed koncertem

7. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA” !!!

Zapraszamy na specjalny projekt skierowany dla najmłodszych widzów! Podczas pokazów porankowych i pokazów dla grup zorganizowanych dzieci otrzymają szansę zostania jurorami konkursu „Teraz Dzieci Mają Głos!”! W dwóch kategoriach wystartuje 16 prac zrealizowanych przez dzieci w kategorii przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Pokazy  :

23.03.2019, godz 13.30 (Kat. przedszkolna)
27.03.2019, godz 9.00 /11.00 (Kat. przedszkolna)
27.03.2019, godz 12.00 (Kat. wczesnoszkolna)

     Cena biletu 5 zł !!!

Więcej informacji (np. opis prezentowanych filmów) można znaleźć w zakładce: „Inne Wydarzenia”