Zachęcamy do obejrzenia retransmisji koncertu „Jagody i Przyjaciół dla nadziei” oraz wpłacania darowizny dla Róży Kamińskiej

Retransmisja koncertu z 6 kwietnia jest dostępna tutaj oraz na profilach Kino Bajka i Nowa Trybuna Opolska NTO.

W tym roku zaszczycili nas wspaniali muzycy i oddani przyjaciele: 

Julia WawrowskaPrzemek ChałupkaWojtek ChałupkaLennard Czakaj, Antoni Pikuta i Maurycy Hartman.

 Tym razem koncert dedykują Róży Kamińskiej – siedmioletniej mieszkance Kluczborka, u której w czerwcu 2020 wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną z mutacją genetyczną Filadelfia +. Genetyczna modyfikacja komórek nowotworowych powoduje, że są bardziej oporne na leczenie klasycznymi metodami. Dlatego Róża dostaje specjalny lek, który ma pomóc w pokonaniu zmutowanych genów i raka.

Nadal gorąco zachęcamy do wpłacania darowizny na konto imienne:
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty „Róża Kamińska”

Nazwa odbiorcy dla wpłat: Fundacja NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową + Róża Kamińska

Jagoda Krzemińska urodziła się w 1996 roku w Kluczborku.
Grę na flecie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kluczborku w klasie fletu mgr Kariny Kandzia-Maniak, pod której opieką kontynuowała naukę aż do 2015 roku.
W roku 2014/2015 była studentką w Ecole Normale de Musique Alefred Cortot w Paryżu w klasie fletu prof. Pierre Yves-Artaud. Zdobyła wiele I nagród na zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursach.
M.in. Belgrad, Paryż, Svirel, Padwa, Londyn, Warszawa, Bielsko-Biała, Sochaczew.
Została także zwycięzcą konkursu Młody Muzyk Roku oraz wystąpiła w finale konkursu Eurovision Young Musicians w Wiedniu, zdobywając 4 miejsce.
W roku 2013 wygrała konkurs American Protege International Competition i jako zwycięzca występowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Była wielokrotnie stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska. Brała udział w wielu kursach i warsztatach pod kierunkiem m.in. Jamesa Galwaya, Williama Bennetta, Philippa Bernolda, Dejana Gavrica, Łukasza Długosza, Elżbiety Woleńsiej. Koncertowała w wielu salach w Polsce i za granicą (Słowacja, Węgry, Francja, Niemcy, Włochy). Występowała w wieloma znakomitymi orkiestrami m. in. pod batutą Agnieszki Duczmal oraz Łukasza Borowicza. Obecnie Jagoda jest studentką Royal Academy of Music w Londynie, gdzie doskonali swoje umiejętności w klasie fletu Williama Bennetta.
Skip to content