„Złota Klasyka” Warner Bros.

Zapraszamy na nowy cykl filmowy w Kinie Bajka. Tym razem będzie to w pewnym sensie „powrót do przeszłości” dla starszych widzów, dla młodszych natomiast zapoznanie z prawdziwymi perełkami klasyki kina. „Złota Klasyka” Warner Bros,  to zbiór niezapomnianych filmów z wytwórni Warner Bros. które na przestrzeni ostatnich 90 lat stały się klasykami w swoich gatunkach. 

 

  •  „Deszczowa piosenka” (1952), 

 

Stany Zjednoczone, koniec ery filmu niemego. Producenci jednej z większych wytwórni filmowych mają duże problemy z udźwiękowieniem swoich nowych filmów, gdyż ich wielka gwiazda, Lina Lemont (Jean Hagen), ma głos, który… przypomina skrzypiące drzwi. Mimo lekcji wymowy Lina nie brzmi dobrze – ani na ekranie, ani w życiu prywatnym. Jej filmowy partner, słynny amant Don Lockwood (Gene Kelly), poznaje bardzo interesującą młodziutką aktorkę, Kathy Selden (Debbie Reynolds), która zarabia, śpiewając na przyjęciach. Pomimo początkowej niechęci zaprzyjaźniają się i zakochują w sobie. Pozostaje już tylko jeden problem: głos Liny, który trzeba zastąpić cudzym.

 

 

  •  „Buntownik bez powodu” (1955), 

 

Jim Stark jest „trudnym” nastolatkiem, z którym radzą sobie rodzice. Myślą oni, że liczne przeprowadzki pomogą chłopcu, tymczasem jest na odwrót. Jim potrzebuje przyjaciół, jest pogrążony w samotności, a ciągła zmiana miejsca zamieszkania nie ułatwiają mu znalezienie tego czego szuka.

 

 

 

 

  •  „Rio Bravo” (1959), 

 

Szeryf John T. Chance (John Wayne) musi zapobiec ucieczce z więzienia wpływowego zabójcy. Jego pozostający na wolności przyjaciele planują odbicie więźnia. Szeryfowi pomagają jedynie alkoholik Dude (Dean Martin), staruszek Stumpy (Walter Brennan) i przystojny Colorado (Ricky Nelson).

 

 

 

 

 

Skip to content